Prezydent Trump – co teraz?

Prezydent Trump sprawił wielką sensację i został wybrany 45 prezydentem USA. Wszyscy pamiętamy jego wypowiedzi dotyczące nielegalnych imigrantów. Co zatem oznacza prezydentura Trumpa oraz jaki wpływ będzie maiała na życie nielegalnych imigrantów?

Dekrety wykonawcze – Trump zapowiadał cofnięcie wszystkich dekretów wykonawczych, które wprowadził prezydent Obama. Raczej na pewno cofnięty zostanie dekret DACA z 2012 roku oraz DAPA plus nowa DACA z 2014 roku. 
Jeżeli wierzyć zapowiedziom przedwyborczym, możemy spodziewać się wzmożonych deportacji oraz surowszego podejścia do imigrantów, którzy mają już sprawy deportacyjne w toku.
Mur / płot na południowej granicy – Trump obiecał uszczelnienie południowej granicy – czas pokaże, czy stanie się to rzeczywistością.

Osobiście uważam, że po pierwszych 2 latach nieprzyjaznej polityki wobec imigrantów, będziemy mieli szansę na reformę imigracyjną – Trump wbrew pozorom rozumie, że ten kraj został zbudowany na imigrantach i rozumie ich rolę w sile amerykańskiej ekonomii.

Imigrantów przestrzegam przed łamaniem prawa (wykroczenia za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu lub przeskakiwanie przez bramki subway-a mogą skończyć się w sądzie imigracyjnym, czyli deportacją). Przestrzegam również przed składaniem fałszywych wniosków do urzędu imigracyjnego – na obecną chwilę jest bardzo niewiele opcji dla nielegalnych imigrantów – jeśli ktoś obiecuje nam pozwolenie na pracę, radzę najpierw skontaktować się z adwokatem imigracyjnym.

112B Nassau Avenue; Brooklyn, NY 11222
tel. (718) 389-7580
znajdź mnie na: fb-ico tw-ico
150 Broadway, #1920; New York, NY 10038
tel. (718) 389-7580