Propozycje prezydenta Trumpa w sprawie reformy imigracyjnej

Prezydent Trump przedstawił swoje założenia reformy prawa imigracyjnego, które są również jego warunkami do kompromisu w sprawie DACA.
 
Legalizacja ma objąć około 1,8 miliona młodych ludzi, czyli ponad dwa razy więcej niż liczba osób obecnie objętych dekretem DACA. Po 10-12 latach będzie można aplikować o obywatelstwo, będzie to jednak uzależnione od zatrudnienia, ukończonej edukacji oraz brakiem poważnych wykroczeń kryminalnych.
 
W zamian za powyższe ustępstwa, prezydent Trump chce zakończyć loterię wizową oraz ograniczyć sponsorowania rodzinne jedynie to małżonków oraz dzieci obywateli USA i stałych rezydentów. Ponadto prezydent chce, aby Kongres przeznaczył 25 miliardy dolarów na ochronę granic, co oznacza między innymi budowę muru na granicy z Meksykiem. Mają być zatrudnieni dodatkowi urzędnicy imigracyjni oraz sędziowie, tak aby w przyszłości nie dopuścić do tak wielkiej liczby nielegalnych imigrantów.
 
Na obecną chwilę Demokraci są przeciwni takim zmianom w prawie imigracyjnym – przed nami kolejne tygodnie ciężkich negocjacji.
112B Nassau Avenue; Brooklyn, NY 11222
tel. (718) 389-7580
znajdź mnie na: fb-ico tw-ico
150 Broadway, #1920; New York, NY 10038
tel. (718) 389-7580